Implantologia

Odzyskaj swój uśmiech dzięki implantom

Implantologia stomatologiczna jest najbardziej zaawansowaną dziedziną stomatologii, która umożliwia przywrócenie brakujących zębów i daje jednocześnie szansę na uzyskanie pięknego oraz pełnego uśmiechu. Ząb odbudowany na implancie doskonale naśladuje naturę zarówno swoim wyglądem jak i funkcjonowaniem. Leczenie implantologiczne znacznie przewyższa swoimi zaletami inne metody uzupełniania braków zębowych.

Braki w uzębieniu stanowią poważny problem zarówno natury zdrowotnej jak i estetycznej. Mogą utrudniać kontakty międzyludzkie, stanowić przeszkodę w życiu zawodowym i osobistym, a także mieć wpływ na nasze samopoczucie psychiczne. Widoczne braki w uzębieniu skłaniają wielu z nas do towarzyskiej izolacji, utrudniają kontakty służbowe oraz osobiste. Dla wielu Pacjentów brak zębów jest bardzo krępujący, wiąże się z mniej atrakcyjnym wyglądem, dyskomfortem z powodu protezy, trudnościami z jedzeniem i mniej aktywnym stylem życia. Nasze ponad dwudziestoletnie doświadczenie w implantologii gwarantuje Państwu wysoką jakość przeprowadzonego leczenia

implantologicznego. Implanty dają nam możliwość perfekcyjnego odtworzenia naturalnego uzębienia, przywracają komfort jedzenia, mówienia i śmiania się. Zęby odbudowane na implantach w idealny sposób naśladują naturę zarówno swoim wyglądem jak i funkcjonowaniem. Naszym Pacjentom oferujemy różne dostępne na rynku systemy implantologiczne w zależności od potrzeb Pacjenta oraz wskazań lekarskich. 

GŁÓWNE ZALETY IMPLANTÓW:

 • Estetyka – implanty zachowuja się i wyglądają jak naturalne zęby. Ze względu na swoją konstrukcję są połączone z kością na stałe.
 • Komfort – dzięki stałemu połączeniu z kością, implanty eliminują dyskomfort ruchomych protez.
 • Lepsze samopoczucie – implanty odnawiają uśmiech Pacjenta i wzmacniają pewność siebie.
 • Trwałość – implanty zbudowane są z tytanu i dzięki temu są bardzo trwałe.
 • Wygoda – implanty eliminują krępujące i kłopotliwe wyjmowanie protez i potrzebę używania klejów protetycznych, aby utrzymać protezę na miejscu.

ETAPY LECZENIA IMPLANTOLOGICZNEGO:

Założenie implantu to proces składający się z części chirurgicznej i protetycznej:

 1. Część chirurgiczna – wprowadzenie implantu

 Wszczepienie implantu przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. Lekarz za pomocą specjalnego wiertła przygotowuje tak zwane łoże kostne, a następnie wprowadza implant. W przypadku implantacji jednoetapowej zostaje również umieszczona wraz z implantem śruba zabliźniająca ub łącznik protetyczny. Zdjęcie szwów następuje po 7 – 10 dniach od dnia zabiegu. Przy implantacji dwuetapowej podczas pierwszego zabiegu chirurgicznego zostają założone tylko implanty, które pokrywa się płatem dziąsłowym i zaszywa. Po upływie 3-6 miesięcy wykonywany jest kolejny zabieg – odsłonięcie implantów oraz założenie śrub gojących. Po zabiegu implantacji pacjent użytkuje swoje dotychczasowe uzupełnienie protetyczne lub wykonywane jest tymczasowe uzupełnienie protetyczne.

Jeżeli kość szczęki, żuchwy uległa zanikowi i nie ma w niej wystarczającej ilości miejsca na wprowadzenie implantu, lekarz musi wykonać dodatkowy zabieg poprzedzający implantację – rekonstrukcję kości. Jeżeli dno zatoki szczękowej jest zbyt nisko położone należy wykonać zabieg podniesienia dna zatoki szczękowej.

 1. Część protetyczna – wykonanie uzupełnień protetycznych

Ten etap leczenia ma miejsce po osiągnięciu tzw. stabilizacji implantu, czyli integracji implantu z kością. Wykonane zostają uzupełnienia protetyczne na implantach. T en etap może mieć różny przebieg w zależności od przyjętego wariantu leczenia implantologicznego i wyboru rozwiązania protetycznego.

Trwałość implantów zależy w głównej mierze od samego pacjenta i jego stanu zdrowia, jak również od przestrzegania ustalonych zaleceń pozabiegowych.

ZALECENIA POZABIEGOWE:

 1. regularna i dokładna higiena jamy ustnej
 2. uczęszczanie na wyznaczone wizyty kontrolne
 3. zdjęcie szwów 7 – 10 dni po zabiegu
 4. antybiotykoterapia i środki przeciwbólowe wg.zaleceń lekarza
 5. stosowanie miękkiej szczoteczki z zachowaniem szczególnej ostrożności w pobliżu rany
 6. płukanie jamy ustnej specjalnym płynem wg. zaleceń lekarza